Laventhar - strategiczna gra on-line

Laventhar jest strategiczną grą on-line, rozgrywaną w świecie średniowiecza. Jako władca księstwa wydajesz rozkazy swym żołnierzom, zarządzasz osadami, stawiasz budowle, produkujesz uzbrojenie, eksplorujesz świat, prowadzisz dyplomację.

Twoi żołnierze są zindywidualizowani - każdy z nich zbiera doświadczenie w trakcie bitew, ma określone morale, może być różnie uzbrojony. Może poruszać się konno lub pieszo. Dzięki treningowi, powiększa swe umiejętności w walce wręcz czy strzelaniu.

Aby wyrównać szanse graczy - władców, wszyscy startują w tym samym momencie - w chwili powstania świata. W każdym świecie panuje kilkunastu - kilkudziesięciu władców. Każdy świat to ogromny teren, góry, stepy, łąki, lasy czy jeziora i morza.

Nacisk położony został na dyplomację. Ustalanie granic, handel, przymierza, pokoje i wojny pomiędzy żywymi graczami - to jest solą tej gry. Obok zżycia się z żołnierzami, towarzyszącymi Tobie w doli i niedoli, gotowymi oddać za Ciebie życie. I obok troski o mieszkańców i przekształacanie osad w tętniące życiem miasta. Władcy moga także opisywać swe osady, czy prowadzić kronikę swego księstwa, w której pojawiają się informacje np. o zawartych sojuszach.

Laventhar to zupełnie inna gra niż popularne gry sieciowe w stylu OGame czy RedDragon. Tutaj władcy panują nad niemal realnymi księstwami, oddziały przemieszczają się od osady do osady po mapie, a nie są jedynie "wysyłane" na walkę. Poszczególnym regimentom przy walce można wydawać szczegółowe rozkazy, dzięki czemu taktyka staje się kluczem do zwycięstw.

Nie wierzysz? Spróbuj - dołącz do władców w świecie Laventhar.

Wyszukiwarka: