Światy rycerzy i światy odkrywców

W Laventharze gracze mogą władać księstwami w dwóch rodzajach światów: rycerzy oraz odkrywców. Światy odkrywców przeznaczone są dla nowych graczy, chcących poznać, czym jest Laventhar.

Mimo iż gra w świecie odkrywców daje władcy prawie wszystkie te możliwości, co gra w świecie rycerzy, jednak należy zaznaczyć kilka ważnych różnic.

  1. W świecie rycerzy władca może rządzić swym księstwem aż do zdominowania świata przez jednego władcę, co może potrwać wiele miesięcy. Dzięki temu osadnicy i żołnierze stają się najbliższymi przyjaciółmi władcy ;) W świecie odkrywców, gra kończy się wtedy gdy księstw pozostanie mało, a więc świat może być jeszcze daleki od rozstrzygnięcia.
  2. Dyplomacja w świecie odkrywców praktycznie nie istnieje, ponieważ większość graczy zaczyna i kończy swą aktywność na zarejestrowaniu się i przejęciu księstwa. W światach rycerzy Twoimi sąsiadami są zaangażowani, żywi ludzie, prowadzący swoje polityki, z którymi będziesz mógł zawierać sojusze, prowadzić prawdziwe wojny itp. Świat będzie zapełnionymi żywymi, aktywnymi przeciwnikami lub sprzymierzeńcami.
  3. W świecie rycerzy przywiązywana jest dużo większa uwaga do odpowiedniego klimatu rozgrywki, czyli odpowiednich, średniowiecznych nazw władców, księstw oraz opisów.
  4. W świecie rycerzy to Ty decydujesz, jak będziesz się nazywać jako władca średniowiecznego księstwa, a także jak będzie się nazywać samo księstwo i osady, łącznie z pierwszą.
  5. Twoje osady będą się rozwijać i osiągną dużo bardziej zaawansowane stadia rozwoju, z rozbudowanym przemysłem, czyli zakładami płatnerskimi, kuźniami czy smolarniami. Również Twoi żołnierze dzięki wielomiesięcznej służbie staną się doświadczonymi, uzbrojonymi po zęby profesjonalistami, podczas gdy w grze próbnej dysponujesz zazwyczaj po prostu chłopami oderwanymi od roli :)
  6. Równy start to idea przynależna do światów rycerzy, księstwa tworzone i obejmowane są bowiem w tym samym momencie. W światach odkrywców otrzymujesz losowe księstwo, może ono się okazać słabe albo silne.
Wyszukiwarka: